X
تبلیغات
amirblog


تعریف پرخاشگری چیست؟ پرخاشگری می‌تواند باعث آسیب رساندن به دیگران از نظر عاطفی و جسمی بشود. با پرخاش کردن، اطرافیان با حرف‌ها یا حرکات بدون کنترل فرد دچار آسیب روحی و جسمی می‌شوند. پرخاشگری، مرزهای اجتماعی را نقض می‌کند و زیر پا می‌گذارد. این مشکل باعث ایجاد خِلل در روابط می‌شود. البته گاهی همه‌ی افراد، رفتارهای پرخاشگرانه‌ای از خود نشان می‌دهند که طبیعی است، اما زمانی که به‌صورت مکرر رخ بدهد، مراجعه به پزشک لازم می‌شود. در این مقاله شما را با تعریف پرخاشگری، علت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان و درمان پرخاشگری آشنا خواهیم کرد.
حتما بخوانید:

۷ نکته مهم که باید در مورد خشم‌تان بدانید

مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران با ۵ راهکار کاربردی

کنترل عصبانیت در کودکان با ۵ تکنیک موثر و کاربردی

علت پرخاشگری چیست؟

وقتی در شرایط هستید که شما مجبور به پرخاشگری می‌شوید، احساس آزردگی و بی‌قراری به شما دست می‌دهد و فشاری را روی خود احساس می‌کنید. کنترل رفتار در چنین موقعیت‌هایی دشوار می‌شود و امکان دارد که ندانید چه رفتارهای اجتماعی در آن موقعیت مناسب هستند. گاهی‌اوقات هم برخی از افراد به‌طور عامدانه دست به پرخاش و عصبانیت می‌زنند. مثلا ممکن است شخصی با هدف انتقام گرفتن یا آزار و تحریک شخصی دیگر دست به رفتارهای پرخاشگرانه بزند. پرخاشگری نسبت به خود هم وجود دارد. در هر حال باید تلاش کنید تا علت و ریشه‌ی رفتارهای این‌چنینی را در خود کشف کنید و تشخیص بدهید.
دلایل بسیاری می‌تواند موجبات پرخاشگری شما را فراهم کند:


وضعیت سلامت جسمی؛

وضعیت سلامت روحی؛

ساختار خانواده؛

روابط با دیگران؛

محیط کار یا تحصیل؛

عوامل اجتماعی یا اقتصادی-اجتماعی؛

رفتارها و ویژگی‌های فردی؛

تجربه‌های زندگی.

به‌عنوان شخصی بزرگ‌سال ممکن است نسبت به تجربه‌های منفی زندگی خود رفتارهایی توأم با پرخاش از خود بروز بدهید. مثلا ممکن است هنگام ترس و ناامیدی، پرخاشگر بشوید. افسردگی، اضطراب، اختلال استرسی پس از آسیب روانی یا PTSD و سایر وضعیت‌ها و مشکلات روانی هم می‌توانند شما را به سمت پرخاشگری سوق بدهند.


پرخاشگری ناشی از مشکلات جسمانی چیست؟بسیاری از مشکلات جسمانی باعث می‌شوند تا فرد مبتلا، رفتارهای پرخاشگرانه از خود بروز بدهد. مثلا:


اختلالاتی که در طیف اوتیسم قرار دارند؛

اختلال کم توجهی-بیش فعالی (ADHD)؛

اختلال دوقطبی؛

اسکیزوفرنی؛

اختلال رفتاری؛

اختلال انفجاری متناوب؛

اختلال استرسی پس از آسیب روانی.

آسیب‌هایی که به مغز وارد می‌شود نیز می‌تواند باعث پرخاش و رفتارهای نامعقول در زندگی فرد شود. آسیب‌های مغزی می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:


سکته‌ مغزی؛

صدمه دیدن سر؛

برخی از انواع خاص عفونت؛

برخی از انواع خاص بیماری‌ها.

مشکلات جسمانی باعث بروز پرخاشگری به شیوه‌های مختلفی می‌شود. مثلا اگر به اوتیسم یا اختلال دوقطبی مبتلا باشید، درصورتی‌که دچار احساس ترس‌ یا ناامیدی شوید یا نتوانید از احساسات‌تان صحبت کنید، پرخاشگر می‌شوید. اختلالات رفتاری هم باعث می‌شوند تا عامدانه به‌دنبال پرخاشگری باشید.


دلایل پرخاشگری در کودکان چیست؟

پرخاشگری در کودکان ریشه در دلایل متعددی دارد. مثل:


مهارت‌های ارتباطی ضعیف؛

مشکلات جسمانی تشخیص‌ داده نشده؛

استرس یا ناامیدی.

احتمال دارد که فرزندان شما، رفتارهای توأم با پرخاش و خشونتی را که در محیط اطراف خود می‌بینند، الگوبرداری کرده و اجرا کنند. دلیل دیگر پرخاش کودکان هم می‌تواند تلاشی در جهت جلب توجه دوستان، خانواده یا معلمان باشد. اگر حواس‌تان نباشد، به‌عنوان بزرگ‌تر با نادیده گرفتن یا پاداش دادن به کودک می‌توانید موجب تشویق او به رفتارهای پرخاشگرانه بشوید. منظور این است که وقتی دقیقا شیوه‌ی برخورد با کودک در این موقعیت‌ها را ندانید، امکان دارد که ناخواسته او را در مسیر پرخاشگری هدایت کنید.


گاهی پرخاش کودک ناشی از ناامیدی و تردید است و در صورتی رخ می‌دهد که کودک مبتلا به مشکلات روانی نظیر اسکیزوفرنی یا پارانویا باشد. کودکانی که به نقص‌های رفتاری دچار هستند یا در طیف اختلال اوتیسم جای می‌گیرند نیز گاهی پرخاشگر می‌شوند. اگر کودک دچار اختلال دوقطبی باشد، ممکن است در مرحله‌ی جنون (مانیاک) به پرخاشگری روی بیاورد. کودکان افسرده نیز در صورت تحریک اعصاب و احساسات‌شان پرخاشگر می‌شوند.


کودکانی که نمی‌توانند با احساسات خود کنار بیایند و کنترل درستی داشته باشند نیز احتمالا در رفتارهای خود پرخاش را بروز می‌دهند. کنار آمدن با ترس و ناامیدی دشوار است. کودکانی که اختلال اوتیسم دارند یا دچار نقص‌های رفتاری‌اند معمولا تجربه پرخاشگری در رفتارهای‌شان دیده می‌شود. علت این است که وقتی می‌ترسند و ناامید می‌شوند، به‌درستی قادر به کشف علت و شرح ماجرا نیستند و همین ناتوانی موجبات پرخاشگری را فراهم می‌سازد.


کودکان مبتلا به اختلال کم‌توجهی-بیش‌فعالی یا سایر اختلالات مخرب هم درک و توجه کافی ندارند، به‌همین‌خاطر رفتارهایی ناشی از تحریک شدن آنی بروز می‌دهند که بعضا به‌عنوان پرخاشگری شناخته می‌شود. این واکنش‌ها بیشتر در شرایطی رخ می‌دهد که رفتار کودک ازنظر اجتماعی زیاد معقول به‌شمار نمی‌رود.


علل پرخاشگری در نوجوانان چیست؟پرخاشگری در نوجوانان بسیار رایج است. مثلا بسیاری از نوجوانان به‌شکلی گستاخانه با دیگران بحث می‌کنند. درهرحال اگر نوجوانی دچار حالات زیر باشد، پرخاشگر تلقی می‌شود:


در هنگام بحث فریاد بکشد؛

دعوا و جنجال راه بیندازد؛

نسبت به دیگران قلدری کند.

رفتارهای تهاجمی نوجوانان در برخی از مواقع نیز ناشی از موارد زیر است:


استرس؛

فشار هم‌سالان؛

مصرف مواد مخدر؛

روابط ناسالم با اعضای خانواده و دیگران.

بلوغ نیز برای بسیاری از نوجوانان همراه با استرس‌های مخصوص به خود است. اگر ندانید که چطور باید با تغییرات بلوغ در نوجوان کنار بیایید، احتمال اینکه او پرخاشگر بشود، بسیار زیاد خواهد بود. درصورتی‌که نوجوان دچار وضعیت و مشکلی روانی باشد، در بلوغ پرخاشگر می‌شود.


درمان پرخاشگری چگونه است؟برای کنترل پرخاشگری باید ریشه و علت آن را کشف کرد. حرف زدن با شخصی دیگر درباره‌ی احساساتی که منجر به پرخاش می‌شود، برای درمان این حالت مفید خواهد بود. گاهی‌اوقات هم با تغییر حرفه یا سبک زندگی می‌توان از احساسات منفی پرخاشگری دور شد. استراتژی‌هایی برای درمان حالات منفی این مشکل وجود دارد. برای نمونه، می‌توان شیوه‌ی برقراری ارتباطات صادقانه و صریح را یاد گرفت تا از پرخاش و تهاجم در برقراری ارتباط دور شوید.


پزشکان معمولا برای رفع پرخاش و تهاجم در افراد، جلسات روان درمانی را توصیه می‌کنند. مثلا رفتار درمانی شناختی (CBT) به شما در کنترل رفتارهایتان کمک می‌کنند. به یاری این روش، نوعی مکانیزم برای کنار آمدن با شرایط مختلف آموزش داده می‌شود. درواقع، عواقب کارهای هر فرد به او گوشزد خواهد شد. گفت‌وگو‌ درمانی هم روش دیگری است که به درک ریشه پرخاشگری می‌انجامد و به رفع احساسات منفی نیز کمک شایانی می‌کند.


در برخی از موارد هم پزشک برای رفع مشکل، دارو تجویز می‌کند. مثلا داروهای (AEDs) نظیر فنی‌توئین، کاربامازپین و… . اگر فردی دچار آلزایمر، اسکیزوفرنی یا اختلال دوقطبی باشد هم از داروهای تثبیت‌کننده خلق استفاده خواهد شد. تجویز مکمل‌های اسیدهای چرب امگا ۳ نیز رایج است. بنا به علت و ریشه‌ی پرخاشگری، درمان‌های متنوعی وجود دارد که باید درباره‌ی آنها با پزشک صحبت کرد.


نتیجه‌گیری

اگر پرخاشگری را درمان نکنید، شدت آن و میزان خشونت شما بیشتر خواهد شد. درمان‌های متنوعی برای رفع این مشکل وجود دارد که قبل از آسیب زدن به خود و دیگران باید به کمک پزشک به نتیجه‌ای مؤثر دراین‌باره دست پیدا کرد. در موارد بسیار نادری، هیچ دلیلی برای پرخاشگری وجود ندارد. اما اگر ریشه و دلیل پرخاش خود را بدانید راحت‌تر می‌توانید پیگیر درمان باشید و راحت‌تر زندگی کنید. برای کشف ریشه‌ی پرخاشگری می‌توانید از پزشک کمک بگیرید.


چه مواقعی می‌توان فهمید که عزیزان‌مان دچار پرخاشگری مخرب شده‌اند یا فقط واکنشی احساسی نسبت به مسائل بروز می‌دهند؛ تشخیص این موضوع کمی دشوار است، زیرا کسانی که دچار پرخاشگری و رفتارها تند می‌شوند، معمولا عذرخواهی می‌کنند و معتقدند که عمدا کاری نکرده‌اند. به‌هرحال، رفتارهای پرخاشگرانه به‌خاطر تحریک شدن از سوی منبعی شکل می‌گیرند. ابراز رفتارهای پرخاشگرانه در برخی از شرایط کاملا طبیعی است. مثلا فرض کنید، شخصی مورد آزار و تهدید دیگری قرار گرفته است، در این صورت بدیهی و طبیعی است که با وجود چنین تجربه‌ای شخص دچار پرخاش بشود. برای تشخیص اینکه فردی دچار پرخاشگری شدید و غیرعادی شده یا نه، باید به میزان بسامد پرخاش‌های او نیز توجه کرد. اگر توجیه خاص و محرک ویژه‌ای برای ایجاد پرخاش و خشم در شخصی وجود نداشته و میزان بسامد این رفتار هم در او بالا است، یعنی دچار مشکل پرخاشگری شده و واکنشی مقطعی نسبت به فشارها در کار نیست.


 منبع » چطور 


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 18

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/12/8
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


 

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت 
سئوهاما

سئو ، اکثر ترافیک وب سایت توسط موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو به سایت ها هدایت می شود. اگر چه شبکه های اجتماعی هم میتوانند ترافیک برای سایت شما ایجاد کنند، ولی موتورهای جستجو، روش اصلی برای هدایت ترافیک برای اکثر کاربران اینترنت هستند. سئو یکی از موثرترین روش ها برای دیده شدن در موتورهای جستجو است. این درست است که آیا سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را فراهم می کند.

 

کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند دلیل موفق شودن (یا شکستن) یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و مواجهه را مانند هیچ کانال بازاریابی ارائه دهد. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء میزان بازدهی استثنایی داشته باشد.

چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را بدون  سئو را تشخیص دهند؟

 

بهبود سایت

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی وب عمیق تر و نتایج بهتر را برای کاربران به وجود بیاورند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که سئو مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان شما را افزایش دهد و توجه بیشتری را به خود جلب کند، حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجوی خود پنهان کند.

 

علاوه بر ایجاد محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، سئو همچنین به ارتقاء رتبه بندی کمک می کند تا محتوا در آنجا قرار گیرد که جستجوگران آن را راحت تر پیدا کنند. آن دسته از شرکت هایی که انجام جستجوگرها ( seo ) را در نظر می گیرند، در بازدید کنندگان و مشتریان مورد نظر است.

 

اهداف سئو چیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هدف سئو سایت بالا آوردن سایت در جستجو های مرتبط و طبیعی است . البته ممکن است سئو چند هفته یا چند ماه کار ببرد تا به هدف خود برسد . بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از جستجو طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند . به این ترتیب ترافیک و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود .

خدمات سئو

خدمات سئو و بهینه سازی سایت ، هر فعالیتی که در راستای بهبود سئوسایت شما (جایگاه) شما در نتایج جستجو انجام میشود خدمات سئو گفته میشود. هزینه خدمات سئو در واقع سرمایه گذاری شما برای بهبود کسب و کارتان میباشد

 

پشتیبانی سئو بعد از سئو جز مهمترین مباحث در زمینه سئو می باشد. پشتیبانی سئو شامل بخش های زیادی میباشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.ابتدا باید بدانید پشتیبانی سئو چیست

پشتیبانی سئو چیست

پشتیبانی سئو به کارهای که توسط سئوکار انجام میگردد گفته میشود، این کارها شامل موارد زیر میگردد:

1- بهینه سازی مداوم سایت

             بهینه سازی مداوم سایت یعنی بروز رسانی سایت با توجه به الگوریتم های گوگل برای افزایش بازدید واقعی گوگل میباشد.

2-بررسی و آنالیز رقبا

   شما در جزیره زندگی نمی کنید و بدون داشتن رقیب سایت شما رشد نخواهد کرد ولی باید بدانید بهتر است با آنالیز دقیق رقبا سعی در بهتر کردن سایت خود کنیید.

3-تولید محتوا بصورت دوره ای

   بهتر است سایت خود را بصورت دوره ای از نظر محتوا بروز نگه دارید در پشتیبانی سئو بخشی از این کار توسط سئو کار انجام میشود ولی با توجه به اهمیت این کار سعی کنید بر محتوا با کیفیت نظارت دقیق داشته باشید.

4- لینک سازی

    لینک سازی یعنی ارتباط با دنیا با لینک سازی دقیق و اصولی سایت شما توسط ربات ها بیشتر دیده خواهد شد.

5-بررسی مداوم امنیت سایت

   این کار بیشتر مربوط به پشتیبانی وب سایت میباشد ولی باید بدانید بد نیست اگر سئو کار هستید گاهی به امنیت سایت هم نگاهی بی اندازید زیرا با یک اشتباه تمام زحمات شما در چند روز دان شدن سایت از بین خواهد رفت

حال که با سر فصل های پشتیبانی سئو آشنا شدید لازم است بدانید چه کسانی به پشتیبانی ساین نیاز دارند.

 

سئو ارزان

سئو ارزان یا فریب ، سئو ارزان زمانی معنی پیدا می کند، که بتوان برای قیمت سئو سایت تعرفه سئو مشخص کرد. با توجه به توضیحات گفته شده در آموزش سئو باید گفت قیمت گذاری خیلی سخت می باشد.

با توجه به توضیح گفته شده در واقع سئو قیمت دقیقی ندارد که بتوان برای آن ارزان یا سئو گران مشخص کرد. قیمت سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل سئوکار میباشد.

سئوکار باتوجه به سختی کلمات نوع بهینه سازی سایت تعیین می کند سئو شما سئو ارزان هست یا سئو گران که باز هم دقیق نمیتوان برای سئو قیمت تعیین کرد.

پکیج های سئو

این پکیج ها که در سال های اخیر باب شده برای سئو کاران مبتدی می باشد پکیج سئو یعنی محدود کردن حق مشتری !

پکیچ سئو بیشتر در سئو وردپرس کاربرد دارد دلیلش هم این است که سئو وردپرس محدود شده به تولید محتوا و افزونه یوست سئو (Yoast SEO) برای سایت وردپرسی که باید گفت یوست در واقع یه چک لیست سئو میباشد که برای سادگی کار ساخته شده است.

خرید سئو

جدیدا در خیلی سایت ها شاهد این هستیم که مواردی مبنی بر خرید سئو درج شده است. همانطور در مقاله قیمت سئو سایت گفته شده است. سئو کالا یا خدمات قابل فروش نیست.

زیرا سئو یک فعالیت است با سه طرف، طرف اول کارفرما طرف دوم گوگل طرف سوم سئو کار شما نمیتوانید چیزی را خرید و فروش کنید که طرف سوم در آن حضور ندارد.

اما میتوانید با توجه به آموزش سئو و کمک از یک سئو کار سایت خود را به هزینه مناسبی بهینه سازی کنید. که این عمل کاملا به نفع شما میباشد.

منبع : سئوهاما


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 21

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/12/8
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


قصه درمانی برای پرخاشگرینگاهی به بروز پرخاشگری در کودکان :


در سال اول تولد، نوزادان نمی توانند به طور کامل بدن خود را کنترل کنند. اگر چه ممکن است از خود احساس خشم یا بی قراری نشان دهند، اما قصد ندارند کسی را آزار بدهند.


حدود دو سالگی، کودکان بدخلقی و بهانه گیری می کنند. این حالت می تواند شامل زدن دیگران یا حتی خودشان،خراب کردن اشیا و چیزهای دیگر باشد. عصبانیت آنها بر امر خاصی متمرکز نیست. این رفتار در سن چهار سالگی کاهش می یابد. اما رفتار پرخاشگرانه ی کودکان چهار ساله متمرکز تر است و متوجه فرد یا شی خاصی است.


تعویض بشقاب غذایشان، تعویض پوشک آنها، یا شستن موها و صورت، مسواک زدن، رفتن به رختخواب و چیزهایی از این قبیل، عوامل عمده ی طغیان بچه هاست. علاوه بر این ،تمایل به مالکیت، یکی دیگر از مسائل برجسته ی این دوره است. ممکن است وقتی اسباب بازی خاصی از آنها گرفته می شود، عصبانی شوند. اما نمی دانند چگونه چیزی را که می خواهند به دست آورند یا چگونه عصبانیتشان را به شکل مناسبی بیان کنند. بنابراین ، واکنش معمول آنها بدخلقی است.


بهترین راه درمان کودکان پرخاشگر استفاده از مثال ها ،قصه ها ، تکنیک های عملی و رفتاری است و نه توضیحات منطقی.


 


قصه گربه عصبانی (گروه سنی ۵ تا ۸ سال)


در سرزمینی دوردست که خورشید به روشنی می درخشید و پرندگان آوازهای قشنگ سر می دادند،باغ بزرگی بود پر از حیوانات، با شکل ها، اندازه ها و رنگ های مختلف. حیوانات بزرگتر مشغول ساختن لانه یا پیدا کردن غذا بودند. حیوانات کوچکتر هم به آنها کمک می کردند. اما آنها هم برای خودشان کار داشتند. کار آنها بازی کردن بود. اگر به طور اتفاقی از کنار باغ رد می شدید، حتما صدای داد و فریاد و قهقهه ی آنها را می شنیدید و می دیدید که چقدر از بازی با یکدیگر لذت می برند. ممکن بود در گوشه ای از باغ، خوک را ببینید که با فیل کوچولو قایم موشک بازی می کند و در گوشه ای دیگر اسب کوچولو،زرافه کوچولو و اردک کوچولو را که با هم والیبال بازی می کنند. آنها دسته ای از حیوانات شاد و خوشحال بودند.


روزی ، گربه ی کوچکی با خانواده اش به این باغ بزرگ آمدند. همان روز اول، گربه کوچولو به همه جای باغ سر زد تا دوستان جدیدش را ببیند. او توپ بزرگ براقی داشت که هر وقت آن را به هوا پرتاب می کرد یا با پا می زد صداهای خنده داری از آن شنیده می شد. گربه کوچولو در حالی که توپش در دستش بود به این طرف و آن طرف می دوید تا بقیه ی حیوانات کوچک را ببیند. آنها هم کنجکاو بودند که گربه کوچولو را بشناسند.


زرافه با لبخند به گربه گفت : ” بیا با هم والیبال بازی کنیم.” گربه با خوشحالی گفت : ” باشه”. آنها مدتی با هم بازی کردند تا اینکه گرمشان شد و خسته شدند. نشستند و کمی آب خوردند.


بعد از اینکه خنک شدند، زرافه گفت : ” می شه ما با توپ تو والیبال بازی کنیم؟ توپ قشنگیه.” گربه گفت که دوست ندارد کسی با آن بازی کند. زرافه گفت : ” پس اقلا اجازه بده آن را ببینم.” و دستش را دراز کرد تا توپ براق را بردارد. اما قبل از اینکه زرافه آن را بگیرد، گربه با پنجول های تیزش پای زرافه را چنگ زد، زرافه بیچاره شروع کرد به گریه کردن. خراش پایش او را اذیت می کرد. زرافه گفت :” دیگه با تو بازی نمی کنم.” گربه با بی اعتنایی شانه هایش را بالا انداخت و گفت : ” چه اهمیتی دارد. بقیه حیوانات با من بازی می کنند.” بعد هم توپش را برداشت و به خانه رفت.


روز بعد،گربه دوباره با توپ براقش به باغ بزرگ آمد تا با حیوانات دیگر بازی کند. او می دانست که زرافه از او ناراحت است. بنابراین، از زرافه نخواست که با او بازی کند. به جای آن، به اردک گفت: ” می خواهی با من بازی کنی؟”


اردک که دیده بود که چگونه به زرافه چنگ زد،گفت:” نه من نمی خواهم با تو بازی کنم، چون تو به دوستانت پنجول می کشی.”


گربه شانه هایش را بالا انداخت و گفت: ” اصلا مهم نیست، بقیه ی حیوانات با من بازی می کنند.” وقتی که گربه از اسب پرسید که آیا می خواهد با او بازی کند ، او هم گفت نه. بعد گربه پیش فیل رفت و پرسید که آیا می خواهد با توپ براق او بازی کند. فیل و خوک با هم گفتند : ” ما با تو بازی نمی کنیم. چون تو به دوستانت پنجول می کشی.” گربه عصبانی شد. اما هیچ کاری نمی توانست بکند. روزها می گذشت و او حیوانات دیگر را تماشا می کرد که با هم بازی می کردند. خیلی خسته و کسل شده بود. توپ براقش هم هیچ کمکی برای شاد کردن او نمی کرد. آخر وقتی کسی نیست که بشود توپ را برایش انداخت و با او بازی کرد، داشتن توپ براق چه فایده ای دارد. بالاخره به اطراف زرافه و حیوانات دیگر رفت و گفت که از کاری که انجام داده متاسف است. او احساس بدی داشت و دلش می خواست که دوباره بتواند با زرافه و حیوانات دیگر بازی کند. اما زرافه گفت تا وقتی که جغد نگوید که بازی با او کار درستی است، آنها با او بازی نمی کنند.


گربه پیش جغد رفت و همه چیز را برایش تعریف کرد. جغد با دقت به حرف هایش گوش داد و با چشمان گرد و درشتش به گربه نگاه کرد و گفت : ” به نظر می رسد فهمیده ای که کار اشتباهی کرده ای. اما این کافی نیست. حالا باید یاد بگیری که هر وقت عصبانی یا ناراحت شدی چه کار کنی.” گربه با دقت به حرف های جغد گوش می داد، چون واقعا از اینکه زرافه بیچاره را اذیت کرده بود متاسف بود و می خواست با بقیه ی حیوانات دوباره بازی کند. گربه پرسید: ” چه کار باید بکنم؟ ” جغد برایش توضیح داد که بعضی وقت ها از اینکه دیگران کارهایی انجام می دهند که ما دوست نداریم، عصبانی یا ناراحت می شویم . به جای صدمه زدن به آنها می توانیم با آنها صحبت کنیم. می توانیم بگوییم به خاطر کارهایی که انجام داده اند از آنها عصبانی یا ناراحت هستیم. گربه گوش می داد و سر پر مویش را تکان می داد. به نظر می رسید که دیگر یاد گرفته بود. جغد معلم خوبی بود. جغد به او گفت :” حالا تو یک چیز جدید و مفید آموخته ای . برو با بقیه ی حیوانات بازی کن. “


گربه از جغد تشکر کرد و به طرف حیوانات باغ رفت در راه سنجابی را دید که جغد او را فرستاده بود تا گربه را امتحان کند. همین که سنجاب توپ براق را در دست های گربه دید، آن را گرفت و شروع کرد به بازی کردن با آن. گربه عصبانی شد و می خواست به سنجاب چنگ بزند که ناگهان حرف های جغد به یادش آمد. بعد به جای اینکه به سنجاب چنگ بزند به او گفت : ” من عصبانی و ناراحتم که تو بدون اجازه ی من، توپم را برداشته ای. لطفا آن را به من بده.” سنجاب توپ را به او برگرداند و دوید و رفت. جغد که روی درختی نشسته بود ، همه چیز را دید و خیلی از کار گربه خوشش آمد.

منبع: کودک فردا


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 21

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


باربیکیو چیست ؟ | باربیکیو | قیمت باربیکیو | باربیکیو آجری | باربیکیو سنگی


باربیکیو چیست ؟  به طور کلی باربیکیو ( BBQ  ، Brbecue  ، Barbeque  یا  Bar-B-Q ) از روش های پخت است که از قرار دارن  مواد غذایی ( عمدتا گوشت بر روی حرارت یا آتش ) معمولا در فضای باز ایجاد می شود .


در روش باربیکیو از زغال ، چوب ، اجاق گاز برقی و گازی به عنوان منبع تامین حرارت استفاده می شود .


باربیکیو در لغت به چه معناست ؟

باربیکیو کلمه ای انگلیسی برگرفته از کلمه ی اسپانیایی باربکوئا است . به نوعی داربست یا هیزم که مهاجران مکزیک و کالیفرنیا ، گوشت ، مرغ و ماهی را روی آن کباب می کردند ، باربیکیو گفته می  شود . باربیکیو در زبان انگلیسی دارای دو معنای مختلف در قالب اسم و فعل می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم .


معنای باربیکیو در قالب اسم

 وعده ای غذایی که در آن گوشت ، مرغ ، ماهی و سایرغذاها در داخل یک قفسه بر روی آتش یا یک وسیله خاص پخته می شود .


 معنای باربیکیو در قالب فعل

پختن مواد غذایی و به سیخ  کشیدن آنها و پختنشان روی زغال داغ یا میله های برقی را باربیکیو یا کباب کردن سیخی می نامند .
باربیکیو

کباب کردن یک روش پخت و پز و یک سبک غذاست . باربیکیو مجموعه ای است که در آن ، این سبک غذا پخته و سرو می شود . 

پختن غذا بر روی آتش حاصل از سوخت چوب ، از زمان انسان های اولیه وجود داشت ؛ به طوری که بشر حیوانات شکاری خود را بر روی آتش کباب و به عنوان غذا استفاده می کرد . 

معمولا برای  کباب پختن در خارج منزل ، گوشت را روی چوب یا زغال می پزند .

تکنیک های باربیکیو شامل بخار کردن، کباب کردن ، پختن و چاشنی کردن تکنیک اصلی پخت و پز با استفاده از بخار در دماهای پایین و مدت زمان طولانی  است . 

امروزه بسیاری از افراد به هنگام تفریح و دورهمی های خانوادگی و دوستانه ، با این روش غذا طبخ می کنند . حال ممکن است این دورهمی در فضا ی خانه ( آشپزخانه ، بالکن ، تراس ،  حیاط  و حیاط خلوت ) یا بیرون از خانه باشد که بسته به محیط آن از کباب پزها و باربیکیو های مختتلف استفاده می شود . 

همانطور که ذکر شد ، باربیکیو (کباب پز) انواع مختلفی دارد که کباب پز زغالی ، گازی ، برقی ، ایستاده ، رومیزی ، سنگی و دیواری این انواع را شامل می شوند . در ادامه مطلب  به بررسی و مطالعه ویژگی های این انواع ، مزایا و معایب و محیط استفاده از آنها می پردازیم .


کباب پز زغالی

این نوع کباب پز در مکان های تفریحی و مکان هایی که گاز یا برق در دسترس نیستند ، استفاده می شود . البته برخی افراد که علاقه مند به کباب با طعم دودی هستند ، از این  کباب پز در خانه های خود نیز استفاده می کنند .


مزایا و معایب

مزایا

از مزایای این کباب پز می توان به ارزان بودن آن اشاره کرد . این نوع کباب پز در مقایسه با انواع دیگر قیمت مناسب تری دارد .


معایب

روشن و خاموش کردن کباب پزهای زغالی وقت گیر است .

 از آنجا که این کباب پز ها دود زیادی تولید می کنند ، باعث آلودگی هوا می شوند .

تمیز کردن آن ها و محیط اطرافشان دشوار است .


کباب پز گازی

همانطور که از نامشان پیداست ، از کباب پزهای گازی معمولا در منازل ، خانه ها و مکان هایی استفاده می شود که گاز در دسترس است . این نوع کباب پز دارای انواع مختلف است . برای مثال کباب پز گازی ایستاده را می توان نام برد .


مزایا و معایب

مزایا

روشن و خاموش کردن این کباب پز در مقایسه با کباب پز زغالی بسیار آسان است و زمان گیر نیست .

این دستگاه ها به سرعت داغ و به سرعت سرد می شوند . 

آلودگی و دود چندانی ندارند ، بنابرین فضا را آلوده نمی کند و به راحتی می توان آن را تمیز کرد .

 از مزیت های دیگر این کباب پز می توان به قابلیت تنظیم درجه حرارت آن اشاره کرد .


معایب

در محیط هایی که گاز در دسترس نباشد ، نمی توان از آن ها استفاده کرد . 

این باربیکیو ها به خوبی باربیکیوهای زغالی حرارت را پخش نمی کنند ؛ بنابرین کیفیت کباب های پخته شده در این باربیکیو ، به خوبی باربیکیو زغالی  نیست .


کباب پز برقی:

معمولا در رستوران ها ، باغ ها ، سفره خانه ها و ... از این نوع کباب پز ها استفاده می شود . همانطور که از نامشان پیداست ، این کباب پز ها با اتصال به برق کار می کنند .


مزایا

روشن و خاموش شدن آسان ، تمیز شدن سریع و عدم آلودگی از مزایای این باربیکیو ها می باشند .


معایب

معایب این دستگاه ها همانند باربیکیو های گازی می باشد ؛

 این کباب پز ها طعم دودی نمی دهند .

گران هستند

در مکان که برق در دسترس نیست نمی توان از آن ها استفاده کرد .


کباب پز ایستاده

کباب پز های ایستاده زیرمجموعه باربیکیوهای برقی و گازی هستند و در منازل ، رستوران ها ، باغ ها ، تالار ها و ... کاربرد بسیاری دارند .


مزایا

 ایستاده بودن این کباب پز ها ، باعث می شود که آب گوشت هایی که در طبقات بالا قرار دارند ، بر روی گوشت های طبقه پایین بریزد و آنها را نرم تر کند ، جای کمتری را مزایای کباب پز های برقی و گازی ، مزایای این کباب پز ها را نیز شامل می شود .


معایب

می توان معایب کباب پز های برقی و گازی را در این دسته از کباب پز ها نیز نام برد .کباب پز های دیواری:

همانطور که از نامشان پیداست ، این کباب پزها  متصل به دیوار هستند . جای کمتری را اشغال می کنند و قیمت بالاتری دارند .کباب پز های رومیزی:

در آشپزخانه ها از آنها بسیار استفاده می شود . این کباب پز ها تقریبا عملکردی همانند فر دارند . 

کباب پز های سنگی 

بیشتر جنبه دکوری دارند . در رستوران ها ، سفره خانه ها و تالار ها از این باربیکیو ها بیشتر استفاده می شود . 

با توجه به توضیحات داده شده ، خرید باربیکیو و  قیمت باربیکیو  باید با توجه به بودجه ، سلیقه و مکانی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد ، انجام شود .

منبع : آریانا فایر


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 19

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


احتمال افسردگی کودکان چاق در بزرگسالی بیشتر است


مطالعه جدید نشان می‌دهد کودک دارای اضافه وزن با مشکلات بلندمدت سلامت روان مواجه است.


احتمال افسردگی کودکان چاق در بزرگسالی بیشتر است

به گزارش خبرنگار مهر، تحقیق نشان می‌دهد در مقایسه با کودکان با وزن نرمال که در بزرگسالی دچار اضافه وزن شده بودند، کودکان چاق یا دارای اضافه وزن سه برابر بیشتر در معرض ریسک افسردگی در بزرگسالی قرار داشتند.


این مطالعه اثبات نکرده است که چاقی عامل بروز افسردگی است، اما یافته‌ها گزارشات اولیه مربوط به افزایش ریسک افسردگی را در افراد جوانی که چاق هستند تایید می‌کند.


دکتر دبورا گیبسون اسمیت، عضو تیم تحقیق از دانشگاه VU هلند، در این باره می‌گوید: «کودکان دارای اضافه وزن در معرض ریسک بالای ابتلا به برخی اختلالات حاد افسردگی در طول زندگی در مقایسه با کودکان دارای وزن نرمال قرار دارند.»


به گفته محققان، ارتباط بین چاقی و افسردگی بسیار پیچیده است. به عنوان مثال، افرادی که وزن ایده ال ندارند ممکن است اعتماد به نفس کمتری داشته باشند و اعتماد به نفس پایین با افسردگی در ادامه زندگی مرتبط است.


همچنین به گفته اسمیت، «این احتمال وجود دارد که آسیب‌پذیری آنها در معرض اضافه وزن و افسردگی تاحدودی ناشی از ریسک مشترک ژنتیکی باشد.»


منبع: همشهری انلاین


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 20

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


لپ تاپ دست دوم


چرا لپ تاپ دست دوم؟ شاید بارها این سوال ذهن شما را به خود درگیر کرده است. در این مقاله خرید لپ تاپ های دست دوم را از جهات گوناگون مورد بررسی قرار می دهیم تا پاسخ مناسبی برای خرید لپ تاپ دست دوم پیدا کنید و همچنین با بررسی آن بتوانید تصمیم درستی در انتخاب مارک لپ تاپ های دست دوم بگیرید.

علت خرید لپتاپ های دست دوم

روز به روز به قیمت لپ تاپ ها افزوده می شود و گاهی به علت کم بودن بودجه تصمیم می گیرید که سراغ لپ تاپ های دست دوم بروید. به طور معمول خرید لپ تاپ های دست دوم ریسک بزرگی محسوب می شود مگر اینکه در شناخت قطعات آن تخصص لازم را داشته باشید.

نکات لازم در خرید لپتاپ های دست دوم

·     در خرید لپ تاپ های کارکرده به قیمت آن ها که یکی از دلایل اصلی روی آوردن افراد به خرید این لپتاپ ها است دقت کنید. شما می توانید لپ تاپ های دست دوم را هشتاد درصد زیر قیمت خریداری کنید، فرقی نمی کند لپتاپ خریداری شده مارک بسیار معروفی مثل اپل باشد و یا دیگر مارک ها.


·     از قابلیت های غیر ضروری لپ تاپ های دست دوم پرهیز کنید چون گاهی قابلیت هایی که باعث افزایش قیمت لپ تاپ نیز می شود اصلا برای شما کاربردی نخواهند بود و استفاده ای از این قابلیت ها نمی کنید.


·     نگران ناسازگاری لپ تاپ های دست دوم با نرم افزار های تازه عرضه شده به بازار نباشید زیرا شرکت های نرم افزاری برای ادامه بقای خود بسیاری از نرم افزارهای کاربردی را سازگار با مدل های قدیمی ارائه می کنند.


·     وضعیت بدنه و صفحه نمایش و درگاه های USB را بررسی کنید. جای پیچ ها را به دقت چک کنید زیرا وجود هرگونه خراش حاکی از آن است که تعمیر شده است.


·     لپ تاپ را راه اندازی کرده و مشخصات پردازنده و رم و... را بررسی کنید.


·     مدل لپ تاپ و باتری اش را مطابقت دهید. شارژر لپ تاپ، صفحه نمایش لپ تاپ، و همچنین وبکم لپ تاپ را نیز مورد بررسی قرار دهید.


معایب خرید لپ تاپ های دست دوم


·     نداشتن گارانتی (از علل مهم)


·     ممکن است در لپ تاپ دست دوم قطعات اصلی مانند باتری، رم، CPU و... خارج شده باشد.


·     استهلاک لپ تاپ


·     افراد را با چالش و ریسک روبه رو می کند هرچند قیمت لپ تاپ های آکبند گاهی تفاوت چندانی با لپ تاپ های دست دوم ندارد.


خرید کدام مارک از لپ تاپ ها به صورت دست دوم و استوک به صرفه تر است؟


همان گونه که می دانید در خرید لپ تاپ های دست دوم علاوه بر استرس خرید یک لپ تاپ خوب از لحاظ قیمت و کارایی، نکات دیگری نیز برای افراد اهمیت دارد مانند مارک آن لپ تاپ هنگام خرید.


طبق تحقیقاتلپ تاپ استوک HP و لپ تاپ استوک dell می توانند گزینه انتخابی خوبی برای خرید باشند. چراکه این لپ تاپ ها به صورت آکبند لپ تاپ های قدرتمندی هستند و به صورت دست دوم نیز می توانند جوابگوی نیازهای شما باشند.


 منبع : وب سایت اول استوک


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 21

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


افسردگی کودک زیر ۷ سال ؛ علل و علائم


در این پست، ما در مورد نشانه هایی برای تشخیص احتمال افسردگی کودک زیر ۷ سال صحبت می کنیم. هنگامی که در گوگل “افسردگی” را جستجو کنید، میلیون ها نتیجه را خواهید یافت. اما بیشتر مقالاتی که مشاهده می کنید فقط مختص بزرگسالان است.


ولی در واقع، بچه ها نیز در مقاطع پیش از دبستان می توانند افسرده شوند، هرچند در سال های اخیر، جامعه پزشکی متوجه شده است که حتی کودکان خردسال نیز می توانند افسردگی را تجربه کنند. این در حالی است که قبلاً کارشناسان رشد کودک معتقد بودند که بچه های کوچک، درجه کافی از بلوغ احساسی یا شناختی، جهت احساس افسردگی و یا توانایی ابراز احساسات اینگونه را ندارند.


افسردگی کودک زیر ۷ سال ؛ علل و علائم


اگرچه افسرده بودن یک کودک زیر ۷ سال معمول نیست، اما چندان نادر هم نیست. در حالی که داده ها نشان می دهند که میزان افسردگی با رشد سن افزایش می یابد، کارشناسان معتقدند که ۱ تا ۳ درصد کودکان پیش دبستانی نیز ممکن است در برخی موارد افسردگی داشته باشند. درک افسردگی کودکان، کمک به آنها را آسان تر خواهد کرد. به گفته دکتر بری گارفینکل، روانپزشک کودک و نوجوان، “افسردگی کودک زیر ۷ سال آن قدر کم است که اغلب با مشکلات دیگر اشتباه گرفته می شود”.


گارفینکل می افزاید: یکی از شواهد این که یک کودک بسیار کوچک افسرده است، یک تغییر قابل توجه در رفتار اوست. آنها ممکن است تبنل، منزوی و بی تفاوت شوند و خلق و خوی آنها بسیار تیره تر شود. گویی یک ناراحتی دائمی همراه کودک است و در مورد کودکان البته تشخیص آن، بعضاً به دقت و ظرافت خاص نیاز دارد. البته باید توجه کرد که برای هر کودک، در مقاطعی داشتن یک خلق و خوی تیره طبیعی تلقی می شود. یک کودک هم مثل هر انسان دیگری در معرض غم و اندوه طبیعی هست و ممکن است در عرض چند ساعت یا چند روز از یک تجربه یا یک واقعه تلخ متاثر باشد.


اما اگر یک کودک افسرده باشد، ناراحتی برای هفته ها یا ماهها طول می کشد. گارفینکل می گوید: “علائم افسردگی در دوران کودکی فراتر از موارد ساده است. یک کودک پر انرژی، تقریباً تبدیل به یک موجود بی روح می شود و فقدان انگیزه در آنها موج می زند.” علائم دیگر می تواند شامل پسرفت حسی-فیزیکی، مانند خیس کردن جای خود در کودکانی باشد که قبلاً آموزش لازم برای شیوه صحیح این کار را دیده بودند، چالش های رفتاری مانند اوقات تلخی و یا ناراحتیهای فیزیکی مانند ضعف جسمانی باشد.


گارفینکل توصیه می کند والدین برنامه های فرزند خود را از نزدیک رصد کنند و معلمان پیش دبستانی کودک و مراقبین روزانه و دیگر اعضای جامعه که کودک به طور منظم با آنها تعامل دارد را دیدار کنند.


 ما چندان دوست نداریم به دارو روی بیاوریم. اکثر کودکان به درمان و مشاوره پاسخ مناسب می دهند. گام های بعدی ممکن است شامل بازدید پزشک متخصص اطفال و در صورت لزوم، یک متخصص بهداشت روانی باشد. گارفینکل همچنین یک روانپزشک یا دکتر روانشناسی کودک را نیز توصیه می کند. بهترین کار، مشاهدات متعدد از کودک توسط متخصصان است که می توانند از مقیاس های استاندارد برای ارزیابی نظرات بالینی استفاده کنند. به محض اینکه والدین یک مشکل را شناسایی می کنند، مهم است که به دنبال درمان باشند.


درمان اولیه سریعترین و آسان ترین درمان است. گارفینکل می گوید: “عدم درمان مناسب می تواند وقتی که کودک وارد مهد کودک یا کلاس اول می شود، به مشکلات تحصیلی و نقص تعاملات دوستی منجر شود.” معمولاً افسردگی در دوران کودکی به طور موثر با مشاوره خانوادگی و درمان فردی بهبود می یابد.


افسردگی کودک زیر ۷ سال ؛ علل و علائم


گارفینکل می گوید: “ما دوست نداریم به سمت داروها برویم. اکثر کودکان به درمان و مشاوره پاسخ می دهند و دارو به ندرت لازم است، و این آخرین راهکار در کودکان جوانی است که به روشهای دیگر پاسخ نمی دهند”. خبر خوب درباره افسردگی در کودکان این است که در عین این که یک مساله بهداشت روانی کاملاً جدی است، مواردش کم بوده و به سادگی قابل درمان است. دست به کار شدن زودهنگام کلیدی بوده و در درمان سریع کودک بسیار تاثیر می گذارد.


اگر فکر می کنید فرزندتان در معرض خطر افسردگی قرار دارد، در اینجا برخی از عوامل عمومی و علائمی که امکان دارد باعث آن باشند، ذکر شده است:


عوامل افسردگی کودک زیر ۷ سال

– از دست دادن ناگهانی (مانند طلاق یا مرگ یک والد)

– استرس خانوادگی (از دست دادن شغل، بیماری، تعویض محل سکونت)

– داشتن اختلال در یادگیری، رفتار و یا اضطراب

– یک یا هر دو والد تجربه افسردگی را داشته باشند


علائم افسردگی کودک زیر ۷ سال

– از دست دادن میل به فعالیت های مورد علاقه

– کم انرژی بودن و خستگی

– عدم علاقه به بازی و تعامل با دوستان

– افزایش خشم و تحریک پذیری

– تغییر الگوهای خواب

– کاهش مهارت

– شکایت در مورد بیماریهای جسمی


– عدم تمایل به رفتن به مدرسه یا مهد کودک

– عدم تمرکز

– افکار یا اقدامات خود تخریبی

– بیان ناامیدی

– نمایش غم و اندوه؛ گریه مکرر

– انزوا و پریشانی

– افکار درونی منفی

منبع: سرسره


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 11

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


نشانه های افسردگی در نوجوانان


تغییر در عادت‌های غذایی و برنامه ی خواب (خوردن و خوابیدن بسیار زیاد یا بسیار کم)

تغییرات قابل توجه در وزن (افزایش یا کاهش)

بی علاقگی  نوجوان به حضور در مدرسه  یا  کاهش کارایی در مدرسه

گوشه‌گیری، کناره گیری از دوستان یا اعضای خانواده

بروز عصبانیت / طغیان ناگهانی

بی قراری یا اضطراب عمومی

واکنش‌ تند دربرابر انتقاد، حتی انتقاد سازنده

خود پسندی یا خطاکاری 

مشکلات غیرمعمول با مراجع قدرت

بی‌علاقگی و  خودداری از  شرکت در تفریحات و  سرگرمی هایی که پیش از این، به آن ها علاقه مند بوده‌اند

دودلی، عدم تمرکز، فراموشکاری

احساس بی‌ارزشی و گناه

شکایت های پی درپی از بیماری درعین سلامت  کامل جسمی

نداشتن انگیزه و اشتیاق برای زندگی روزمره

استفاده از مواد مخدر / الکل

 فکر کردن به خودکشی یا  بیان آن

علل افسردگی

دلایل فراوانی برای بروز افسردگی در نوجوانان وجود دارند. معمول‌ترین این دلایل عبارت ا ند از:


یک اتفاق ناگوار مهم در زندگی همچون مرگ یکی از اعضای خانواده  یادوست نزدیک، جدایی والدین، برهم‌خوردن رابطه با دوستی از جنس مخالف،  انتقال به مدرسه یا محله ی جدید.

بی توجهی به نیازهای عاطفی / فیزیکی، جدا شدن از یک پشتیبان مهم در زندگی، بدرفتاری دیگران،  پایمال شدن عزت نفس.

تغییرات فراوانی که در زمان بسیار کوتاهی رخ دهند، می‌توانند سبب افسردگی شوند. برای بعضی از نوجوانان، حتی یک تغییر بزرگ در یک مرحله از زندگی می تواند به افسردگی  بیانجامد.

فشار روانی، به ویژه هنگامی که نوجوان حمایت عاطفی اندکی  ازسوی والدین، دیگر اعضای خانواده  یا دوستان دریافت می کند.

رخدادهای ناگوار پیشین یا تجربیاتی مانند سو‌ء استفاده ی جنسی، سوء استفاده‌های عمومی، و تجربه‌های ناگوار دیگری که در کودکی روی داده‌اند و در سال‌های نوجوانی  دوباره یادآوری می شوند. بسیاری از کودکان می‌توانند این گونه  رویدادها را  به موقع درک  کنند، اما آن ها را به خاطر می‌سپارند. با افزایش سن، این اتفاقات و تجربیات، روشن‌تر  می شوند و معانی جدیدی پیدا می کنند.

تغییرات مربوط به بلوغ، احساساتی را سبب می شوند که زیرشاخه ی افسردگی به  شمار می آیند.

مصرف مواد مخدر یا مواد دیگری از این دست، می تواند سبب تغییراتی در فرایندهای شیمیایی مغز شود که در بسیاری موارد سبب انواعی از افسردگی می شوند.

برخی براین باورند که بعضی از مشکلات پزشکی مثل کم‌کاری تیروئید، بر کارکرد هورمون‌ها و توازن روحیات افراد تاثیرمی گذارند.دردهای فیزیکی مزمن نیز می توانند سبب افسردگی شوند. در بسیاری از موارد، افسردگی‌هایی که به علت مشکلات پزشکی به وجود می آیند،  پس از  درمان ، از بین می‌روند.

افسردگی یک اختلال ژنتیک است و نوجوانانی که اعضای خانواده‌شان به افسردگی  دچارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری  هستند.

 

آمار و داده‌های موجود

افسردگی، معمول‌ترین اختلال یا بیماری روانی در میان نوجوانان و بزرگسالان است. آمار زیر نشان می‌دهد، توجه به این مسئله  تاچه اندازه مهم و ضروری است:


در حدود ۲۰ درصد افراد، افسردگی را در نوجوانی تجربه می کنند.

در ۱۰ تا ۱۵ درصد نوجوانان، نشانه‌های افسردگی  پیوسته بروز  می‌کند.

حدود ۵ درصد نوجوانان، به طور دائم  دچار افسردگی شدید هستند.

حدود ۸.۳ درصد نوجوانان،  دست کم یک سال افسردگی را  تجربه می کنند.

بسیاری از نوجوانان، بیش از یک بار  دچار افسردگی می شوند. ۲۰ تا ۴۰ درصد آن  ها، بیش از یک بار در دو سال  پیاپی به افسردگی  دچارمی شوند و ۷۰ درصد هم قبل از رسیدن به بزرگسالی بیش از یکبار افسرده می شوند. دوره‌های افسردگی نوجوانان معمولا ۸ ماه طول می کشد.

دیستیمیا (افسرده‌خویی)، نوعی افسردگی خفیف ولی بلند مدت، ۲ درصد نوجوانان را آزار می دهد و کم و بیش همین تعداد از نوجوانان در سال‌های آخر نوجوانی به اختلال دوقطبی  دچار می شوند. ۱۵ درصد نوجوانان  افسرده، سرانجام به اختلال دوقطبی مبتلا می‌شوند.

درصداندکی از نوجوانان نیز به افسردگی فصلی گرفتار می شوند که معمولا در ماه های زمستان در مناطق سردسیر رخ می دهد.

۳۰ درصد نوجوانانی که به افسردگی  دچار می شوند، مشکلات بسیاری هم در مورد  مصرف موادمخدر پیدا می‌کنند.

کمتر از ۳۳ درصد نوجوانانی که به   افسردگی دچار می شوند ،  تحت  درمان  قرار می گیرند .

اضطراب در نوجوانان

اضطراب خویشاوند افسردگی، افراد را در همه ی گروه های سنی می‌آزارد و می‌تواند به ویژه برای نوجوانان زیان‌بخش باشد. کاملا معمولی و حتی رایج است که افراد، اضطراب را تجربه کنند؛ مخصوصا در  دوره‌های پرتنش زندگی،  مانند  پیش از یک آزمون یا ملاقات‌های مهم. برای بسیاری، این اضطراب سودمند است، چون سبب ایجاد انگیزه در آن ها می‌شود تا مطالعه  ی بیشتری انجام دهند یا رفتار بهتری داشته باشند.  اما برای افراد فراوان دیگری، اضطراب، بیش از دوره‌های پرتنش استاندارد است.  تنش‌های گاه و بی گاه سبب نگرانی نمی شود و حتی می‌تواند برای سلامتی سودمند باشد، اما بسیاری از افراد به طور  پیوسته اضطراب را تجربه می کنند. مردم،  به ویژه نوجوانانی که از اضطراب رنج می‌برند، درمی‌یابندکه درزندگی روزمره ی آن ها ممکن است مشکلاتی  همانند ترس‌ها  یا نگرانی‌های طولانی مدت  پیش آید.

اضطراب، مهلک نیست، اما می تواند توانایی افراد برای کارکرد معمول در زندگی روزمره را با مشکل جدی روبه رو کند. احساس ترس و نگرانی شدید، به کم‌خوابی  می انجامد و خواب سالم و کافی را برای افراد بسیار مشکل می‌کند. اضطراب می تواند سبب سردرد، درد معده و حتی حالت تهوع شود.  به علاوه ،تنش می تواند  سبب از دست دادن اشتها شود  یا تغذیه ی افراد را دچار مشکل کند. یکی از  دشوارترین جنبه‌های اضطراب برای دانش‌آموزان، دشواری در تمرکز است. هنگامی که فردی نگران مسئله‌ای است، درذهن وی به طور پیوسته افکار آزاردهنده‌ای  راه می یابد و این مسئله، از تمرکز نوجوان بر تکالیف مدرسه و دیگر مسائلی که نیاز به تمرکز ذهنی دارند به میزان قابل توجهی می‌کاهد. این تاثیرات اضطراب، می تواند زندگی روزانه ی نوجوانان را  مختل  سازد و آن  ها را از آرامش و لذت زندگی محروم کند.

اگرچه به نظر می رسد اضطراب یک علت واحد ندارد، اماروشن شده است اضطراب می تواند در خانواده منتقل شود. این واقعیت نشان می‌دهد که ممکن است اضطراب عامل ژنتیک یا ارثی داشته باشد. اگر یکی از اعضای خانواده‌تان به اضطراب دچار است، به این معنا نیست که شما نیز مضطرب خواهید شد. اگرچه احتمال ابتلای افرادی که اعضای خانواده‌شان اضطراب  دارند، بسیار بالاست.

انتقال‌دهنده‌های عصبی درون مغز روحیات انسان را تنظیم می کنند، در نتیجه،  عدم تعادل در این انتقال‌دهنده‌ها می تواند سبب تغییر روحیات شود.  اختلال در این انتقال‌دهنده‌ها سروتونین (serotonin) نامیده می شود و  عامل اضطراب  است. جالب توجه آنکه، اختلال سروتونین در مغز مستقیما به افسردگی  مربوط است. به همین دلیل، داروهای SSRI، معمولا به عنوان داروهای ضد افسردگی شناخته می شوند و برای درمان اضطراب مورد استفاده قرار می‌گیرند. دارو می‌تواند به میزان زیادی این احساسات نامطلوب را آزاد کند،اما همیشه کارآمدترین نوع درمان نیست.

 افزون بر دارو، درمان‌های اضطراب شامل درمان‌های شناختی – رفتاری، انواع دیگر گفتاردرمانی، و استراحت و تمدد اعصاب و بیوفیدبک برای کنترل تنش های ماهیچه‌ای  هستند. گفتاردرمانی می تواند کارآمدترین درمان برای نوجوانان باشد، چون در این نوع درمان آن ها  به بحث در  باره ی احساسات شان با کارشناس بهداشت روانی می پردازند. بسیاری از نوجوانان، صحبت در مورد تنش و اضطرابی راکه با آن  دست وپنجه نرم می کنند بسیار  سودمند می یابند. در نوع خاصی از گفتاردرمانی که درمان شناختی – رفتاری نامیده می شود، نوجوانان  برخی از ترس‌های خود را فراموش می کنند. این روش‌های درمانی، راه های جدیدی را به افراد می آموزند تا بر ترس‌ و اضطراب خود  چیره شوند و  با احساسات شان درست برخورد کنند.


منبع: ketabak.org


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 15

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


امنیت خانه با دوربین مداربستته

دوربین مداربسته بیسیم ، نوعی از دوربین های مداربسته است که برای انتقال اطلاعات تصویری و صدا از تجهیزات ارسال کننده رادیویی استفاده می کند. تمامی تجهیزات الکترونیکی و دوربین های مداربسته به یک منبع تامین برق نیاز دارند . دوربین های بی سیم نیز برای تامین برق ، نیازمند کابل کشی می باشد ، . تنها اطلاعات تصویری است که بوسیله امواج ارسال می گردد.

این دوربین ها به دلیل هزینه کمتر و نصب ساده تر در میان کاربران محبوب هستند ، نکته قابل توجه در این دوربین ها ، استفاده از کارت حافظه برای ضبط تصاویر بر روی دوربین و انتقال اطلاعات تصویری بر روی موبایل می باشد که هر دوربین به صورت مستقل انجام می دهد . ولی در صورتی که این قابلیت به تنهایی وبدون استفاده از دستگاه مرکزی برای نگهداری و ذخیره اطلاعات بکار گرفته شود ، موجب ریسک بالای امنیتی می گردد که در صورت دزدیده شدن دوربین مداربسته و یا قطع ارتباط بی سیم ممکن است مشکلاتی بوجود بیاید و برای دسترسی به فایل های تصویری ذخیره شده در مواقع حساس نگرانی وجود دارد.

دوربین های بی سیم شبکه IP

این دوربین ها از فن آوری wifi شبکه برای ارسال تصویر استفاده می کند ، این روش بسیار امن تر از روش های قدیمی است و احتمال

 قطع شده تصویر بسیار کم تر است. کیفیت بیشتر در هنگام ارسال اطلاعات و سرعت بالاتر تصاویر ارسالی از مزایای این روش می باشد.

عملکرد این دوربین ها در در محیط های باز بیرونی بهتر است و موانع محیطی مانند درختان و دیوارها تاثیر نامطلوبی در این کارآیی دارند.

افزایش برد

با استفاده از دستگاه های ریپیتر می توان قدرت ارسال تصاویر را بیشتر نمود . این دستگاه سیگنال های بی سیم را دریافت و مجدد ارسال می کند. این دستگاه به صورت موثری برد امواج وای فای را تا دو برابر افزایش می دهد. ولی استفاده از تعداد ریپیتر پشت هم بدلیل کاهش کیفیت تصاویر توصیه نمی شود.

ارسال تصویر در فواصل طولانی تر

برای ارسال تصاویر در فواصل طولانی تر و کیلومتری می بایست از آنتن های رادیویی استفاده شود. 

دلیل محدودیت در دوربین های بی سیم

این دوربین ها بدلیل محدودیت در پهنای باند رادیویی مورد استفاده ، معمولاً برای ارسال تصاویر با کیفیت محدودیت دارند.

در مجموع استفاده از دوربین مداربسته بی سیم ( وایرلس یا wifi) برای کاربران بسیار جذاب است ولی محدودیت ها و مشکلات امنیتی موجود ، باعث استفاده محدودتر این تجهیزات خصوصاً در پروژه های جدی تر امنیتی می شود. ولی برای استفاده در محیط های کوچک مانند مغازه ها ، محیط های تجاری کوچک ، مطب ها ، محیط های اداری کوچک ، و یا جاهایی که امکان کابل کشی وجود ندارد بسیار مناسب است.

امروز با پیشرفت های علوم مختلف در صنعت الکترونیک و فن آوری های هوشمند ایجاد یک خانه هوشمند دیگر از دسترس دور نیست.

 با توسعه تجهیزات هوشمند ، تقریباً هر کاربری به‌راحتی می‌تواند تجهیزات خانه هوشمند را در خانه خود استفاده کند. علاوه بر این

 هرسال قیمت این تجهیزات مقرون به صرفه تر می شود.

منبع :ciprotech.com


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 18

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6


رفع خواب آلودگی در محیط کار در 11 شماره


خواب آلودگی ، خواب آلودگی بعد از ظهر

حس خواب آلودگی و خستگی در محیط کار اتفاقی شایع برای تمامی ساعات کاری بوده و به ویژه برای افرادی که در ساعات بعد از ظهر و شیفت های شبانه به کار می پردازند، حسی آزاردهنده و متداول است.برای رفع این احساس روشهای مناسبی را پیشنهاد می کنیم.

رههای برطرف کردن حس خواب آلودگی در محل کار

معمولا برای رفع کسالت و دریافت انرژی روزانه بیشتر داشتن خواب بعد از ظهر دور از انتظار نیست.زمانی که ممکن است خسته و بی حوصله شوید و تمرکز کافی روی کار خود نداشته باشید و کمی استراحت و خواب بهترین روش رفع کسالت شما باشد.اما افرادی که شاغل هستند و مجبور به بیدار ماندن و ادامه انجام وظایف خود می باشند چطور می توانند این زمان را بدون کم شدن کیفیت کار سپری کنند؟خواب آلودگی


دکتر کری پیترسون متخصص داخلی در NYC که با پلتفرم دیجیتال سلامت ZocDoc همکاری میکند، توضیح میدهد که کسالت میان روز، امری کاملا متداول است و علت آن ریتم طبیعی شبانه روزی بدن می باشد. این ریتم بسیاری از فرایندهای بیولوژیکی ما را که با سطح انرژی و هوشیاری مان گره خورده است، تحت کنترل دارد. مانند فشار خون، دمای بدن، سیکل خواب و سطح هورمونها. اما به جای این که یک فنجان قهوه بخورید، تا از این خواب آلودگی در بیایید، میتوانید از روشهای جایگزین دیگر استفاده کنید که، شما را دوباره پر انرژی می کنند، اما بر خلاف قهوه اختلالی در خواب شما ایجاد نمیکنند.


بوی مرکبات


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


رایحه، نیروی قدرتمندی برای ایجاد احساسات مختلف در انسان است. برای مثال رایحه هایی مانند استطخودوس به رفع خواب آلودگی کمک میکند، در حالی که اوکالیپتوس در آرام کردن عصبها مفید است. اما اگر میخواهید در روز سرحال و بیدار باشید، موادی مانند مرکبات را استنشاق کنید. میتوانید مقداری لیمو به آب آشامیدنی خود اضافه کنید و یا این که از عطر مرکبات استفاده کنید، تا فورا به احساس شادابی دست یابید.


پیاده روی


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


ممکن است پیاده روی آخرین چیزی باشد که وقتی خواب آلود هستید، تمایل به انجامش داشته باشید، اما قدم زدن تند در زیر نور خورشید نه تنها خلقتان را بهبود میبخشد، بلکه شما را تقویت میکند. دکتر پیترسون میگوید:مطالعات نشان میدهند کارمندانی که در هنگام ظهر ورزش میکنند، کمتر از خستگی و کسالت روز هنگام اذیت میشوند و انرژی و تمرکز بهتری نسبت به دیگران دارند.به خاطر داشته باشید که برای تاثیر بیشتر لازم نیست حتما ورزش طولانی انجام دهید، پیاده روی کوتاه یا بالا رفتن از پله ها نیز میتواند مفید باشد.


استفاده از عطر و اسپری


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


گاهی اوقات هیچ چیز به اندازه پاشیدن آب خنک به سر و صورت، شما را سرحال نمی کند. پس اسپری شاداب کننده صورت را امتحان کنید تا نه تنها پوست صورت خود را تازه و مرطوب کنید، بلکه احساس شادابی نیز پیدا کنید.


نوشیدن آب


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


جلوگیری از بی آب شدن بدن فواید بدیهی برای سلامتی پوست و بدن دارد، اما باید بدانید که اگر بدنتان بی آب بماند به همین اندازه تاثیرات منفی بر شما خواهد گذاشت که، یکی از آنها خستگی است. حتما در طول روز آب بنوشید، تا از احساس خواب آلودگی دوری کنید.


خوردن نهار سبک


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


 


نوع غذا میتواند نقش مهمی در کاهش سطح انرژی پس از غذا داشته باشد. از مصرف غذاهای سنگین در حین کار پرهیز کنید، تا دچار خستگی و کسالت نشوید. توصیه میشود از غذاهای مملو از کربوهیدرات اجتناب کنید، چون این غذاها دیر هضم می شوند، در نتیجه به بدن احساس خستگی میدهند. به جای آن از گزینه های سالم و سبک غذایی مانند شیک پروتئین، تست آووکادو یا یک مشت آجیل به عنوان نهار استفاده کنید، تا مانع از نوسان قند خون پس از صرف غذا شوید.


جویدن آدامس


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


ترکاندن آدامس طعم دار در دهان برای سرحال شدن در یک بعد از ظهر خواب آور، گزینه مناسبی است. ممکن است شما از میزان تاثیر یک آدامس ادویه ای تند در شاداب کردن خود شگفت زده خواهید شد.


صحبت با همکاران


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


باید هر از گاهی کار خود را متوقف کنید و به خود استراحت بدهید، تا بهره وری تان را در سطح بالا حفظ کنید. به جای این که درباره پروژه آینده خود به همکارتان ایمیل بزنید، نزد او بروید و گفتگویی کوتاه داشته باشید. این کار نه تنها باعث حرکت پا و بهبود جریان خون در آن میشود، بلکه شما را در گفتگویی قرار میدهد که احتمالا خواب آلودگی تان را برطرف مینماید.


برنامه ریزی برای حجم کاری


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


اگر میدانید به دلیلی در هنگام نهار غذای سنگین یا زیاد مصرف میکنید، سعی کنید وظایف و کارهای مهم خود در طول روز را برای پیش از ظهر برنامه ریزی کنید، تا در حین کسالت بعد از ظهر کار مهمی نداشته باشید. از برنامه ریزی برای جلسات مهم در بعد از ظهر خودداری کنید و بیشتر کارهای ساده، مانند مرتب کردن Inbox خود را در این زمان انجام دهید.


تماشای محیط اطراف از پشت پنجره


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


مطالعات نشان میدهند، افرادی که در مواجهه با نور طبیعی روز قرار دارند، به شکل چشمگیری هوشیارتر از افرادی هستند که تنها در معرض نور مصنوعی هستند. سعی کنید چند ساعت در بعد از ظهر کنار پنجره بنشینید، تا با خستگی مقابله کنید.


گوش کردن به موسیقی


روشهای رفع خواب آلودگی در بعد از ظهر


در باشگاه هنگامی که به انرژی زیاد برای فعالیت نیاز دارید، از موسیقی استفاده میکنید. چرا در محل کار خود از آن بهره نمی برید؟ از موسیقی های مورد علاقه خود برای انرژی گرفتن برای گذراندن بقیه بعد از ظهر استفاده کنید.


برای نداشتن کمبود خواب نباید این کارها را انجام دهید :


از مصرف بیش از حد کافئین یا شکر در شب قبل اجتناب کنید.


تماشای تلویزیون، استفاده از اینترنت و استفاده موبایل را قبل از خواب محدود کنید.


از یک ملافه به طور ثابت برای بیشتر از یک هفته استفاده نکنید.


از ورزش کردن در آخر شب پرهیز کنید.

منبع: سیمرغ


طبقه بندی :
تعداد بازدید : 15

برچسب ها : ,
نویسنده : admin در تاريخ 1397/11/9
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6عضويت سريع

قوانین سایت

کد امنیتی :
ورود به وبلاگ

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
دوستان من
پیوندهای روزانه
خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از آخرین مطالب این وب سایت با خبر شوید
آرشیو سایت
نظر سنجی
سایر امکانات

  • آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 6
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید هفته گذشته : 6
  • بازدید ماه گذشته : 126
  • بازدید سال گذشته : 253
  • کل بازدید : 315

  • خبرخوان سایت
    دیانا چت سیستم وبلاگدهی ماسیس چت | شما چت | شلوغ چت | ققنوس چت اهواز چت | خوزستان چت | قشم چت اهواز چت | خوزستان چت | اهوازی چت طراحی چت روم